Nasıl Muayene Olurum?

  1. Hasta kabul işlemleri 07:30 ile 09:00 saatleri arası Muayene olmak istediğiniz poliklinikten, saat 09:00’dan sonra ise hasta kayıt biriminden yapılmaktadır.
  2. Hasta  kayıt ve kabul birimi görevlilerine başvurarak T.C kimlik bilgisi ile muayene olmak istediğiniz hekimi lütfen görevliye bildiriniz.
  3. SGK (Bağkur-SSK-Emekli Sandığı) mensupları için T.C. kimlik bilgisi takip numarası  ile Yeşilkart mensupları için provizyon alınarak işlem yapılmaktadır.
  4. Görevli tarafından, sizin hangi poliklinikte, ne zaman ve kaçıncı sırada muayene olacağınızı belirten bir belge verilecektir.
  5. Halen çalışmakta iseniz  (çalıştığınız kurumda kurum hekimi varsa kurum hekimi tarafından sevk edilmeniz gerekmektedir) muayene sevk evrağı ile işlem yaptırınız.
  6. Herhangi bir sosyal güvenliğiniz yoksa görevli sizi vezneye yönlendirerek ödemenizi yaptıktan sonra ilgili birimde muayene olabilirsiniz.
  7.  18 yaşından küçükseniz GSS (Genel Sağlık Sigortası) kapsamında işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.
  8. İhtiyacı olan hastalarımız hasta yönlendirme hizmetinden faydalanabilirler.

    Aşağıda belirtilmiş olan bireylerin öncelikli olarak muayene olma hakları vardır.

A.     Acil vakalar (Ani gelişen hastalık, kaza, yaralanma ve benzeri durumlar ile ivedilikle tıbbi müdahale yapılması gerektiğine hekim tarafından karar verilen vakalar)

B.     Ağır özürlü raporu bulunan engelliler,

C.     Hamileler,

D.     65 yaş üstü yaşlılar,

E.     Yedi yaşından küçük çocuklar,

F.     Harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri ile malûl ve gaziler.